סיכום פעילויות חינוכיות בקבוצת הביניים "פיתוח דיבור. סיכום GCD על התפתחות דיבור בגן. קבוצה בינונית

גן אוטונומי עירוני מוסד חינוכיגן ילדים "קשת בענן"

הושלמה על ידי המורה: אוקסנה אנטולייבנה קריוקובה

r/p Buturlino 2017

תחום חינוכי עיקרי: פיתוח דיבור.

שילוב תחומים חינוכיים: התפתחות קוגניטיבית, חברתית פיתוח תקשורת, התפתחות פיזית, אמנותי ואסתטיהתפתחות.

1. מטרה: לפתח קוגניטיבי ו כישורי דיבורילדים משתמשים בסיפורי האגדות האהובים עליהם כדוגמה.

2. משימות:

חינוכי: לגבש ידע בסיפורי עם רוסים.

התפתחותית: פיתוח הדיבור הקוהרנטי של הילדים, ההיענות הרגשית והיכולת לעבוד בצוות.

חינוכי: המשך לפתח מיומנויות תקשורת תרבותית, לטפח אהבה לאגדות.

3. סוג השיעור: פעילות משחק

4.צורות פעילויות חינוכיות: GCD (קבוצה)

5. משך: 20 דקות

6. משתתפים: תלמידי קבוצת הביניים

7. גיל התלמידים: 4-5 שנים.

8. תוצאה מתוכננת: ילדים חושבים ומספרים אגדות, ובכך מפתחים את הדיבור שלהם ומפעילים את אוצר המילים שלהם.

9. עבודת הכנה: קריאת אגדות ב רגעי משטר, צפייה בקריקטורות, ציור תמונות עבור האגדה "קולובוק"

10. ציוד: מסך תיאטרון, תמונות המתארות דמויות מהאגדות, ספר מחשב נייד "אגדות"

11. שיטות וטכניקות עבודה עם ילדים.

שילוב פעילויות:פעילות תקשורתית לילדים.

12. התקדמות השיעור:

שלבי פעילות.

פעילות המורה.

פעילויות לילדים.

חלק מבוא

1. ארגון זמן

המורה מזמינה ילדים לקבוצה, על מסך התיאטרון סבא, סבתא וקולבוק מנגנים מוזיקה מהאגדות, ויוצרים סביבה נוחה לתחילת הפעלה.

הילדים מתבוננים ומקשיבים היטב למורה.

מְחַנֵך: שלום שלום שלום!

קולובוק: שלום, מבוגרים וילדים. שלום בנות! היי בנים!

חבר'ה, חבר אמת- קולובוק רוצה לפגוש אותך. כדי שכולנו נכיר אחד את השני, ושקולובוק ישמע ויזכור את כל השמות, כל אחד מכם יעביר את זה בזהירות זה לזה ויגיד את שמך.

D/I "בואו נכיר את הקולובוק"

מחנך: חבר'ה, הלחמנייה רוצה לשאול אתכם משהו. האם הם קוראים לך אגדות בבית? אילו אגדות אתה מכיר? איזו אגדה אהובה עליך?

יש לי גם אגדה אחת אהובה, היא בספר קסמים. לא פתחתי אותו הרבה זמן, תרצה שאקרא לך אותו? קולובוק, איפה ספר הקסמים שלי עם אגדה? תראו, חברים, הספר האהוב עליי חסר? מה עלינו לעשות עכשיו? עכשיו אני לא אוכל לקרוא את האגדה... חבר'ה, הנה מכתב מליסה, שמבקש מאיתנו לקרוא אותו.

"שלום, אני רואה שמצאת את הפתק שלי. הרבה זמן לא קראת אגדות, אז החלטתי לגנוב אותן. אני אעשה מחדש את כל האגדות בדרכי שלי. זהו זה!!! אבל יש לי רעיון אחד..... אם אתה והחבר'ה תפתרו את המשימות שלי, אז תחזירו את האגדה ל ספר קסם. עבור כל משימה שהושלמה תקבלו מעטפה המכילה דף מתוך ספר אגדות. אסור לפתוח את המעטפה מבעוד מועד; ניתן לפתוח אותה ממש בסוף המסע. אז תחליט אם תלך על הכביש או לא. הֱיה שלום!". מחנך: האם אתה מוכן לנסוע? אבל אנחנו לא יודעים לאן אנחנו צריכים ללכת? הבה נשאל את קולובוק, הוא יראה לנו את הדרך - הדרך.

המורה מזמינה את הילדים לצאת לדרך.

מְחַנֵך:

"לך, הלחמנייה שלנו,

מצד לצד וקדימה,

רק אל תמהרי יותר מדי,

הראה לי את הדרך".

משימה מס' 1. "טרמוק".

חבר'ה, תראו מה אתם רואים? מעניין מה קרה כאן? איזה סוג של אגדה אתה חושב שזוהי? למה החלטת כך? תראה, מישהו גר בבית הקטן הזה. מי זה? בואו לגלות למה המגדל עדיין שבור? והנה המשימה: "שלום, חבר'ה! תראה, הבית הקטן שלנו שבור, אבל אנחנו לא יכולים לתקן את זה, כי החיות לא יודעות מה לעשות עם הכלים ולמה הם צריכים. האם אתה יכול לעזור לנו? מחנך: "חבר'ה, בואו נעזור ונקבל מעטפה עם דף מהאגדה.D/i "תיק נפלא". מטרה: להכשיר ילדים בשימוש בפעלים. חבר'ה, האם כל אחד מכם יוציא חפץ, שם לו ויגיד לנו למה הוא מיועד? את הכלים שיידרשו בבנייה תשימו בקופסה עם התמונה "טרמוק". חברים, כמה מעטפות יש לנו? אז כמה עמודים יש בספר עכשיו? האם זה מספיק לספר? האם אתה רוצה לאסוף את כל הספר? אז בואו נצא לדרך!

מְחַנֵך:

"לך, הלחמנייה שלנו,

מצד לצד וקדימה

רק אל תמהר יותר מדי, תראה לי את הדרך".

אתה ואני הולכים כבר הרבה זמן ועייפים. בואו נשחק קצת. אתה רוצה לשחק? לאחר מכן, אני אראה את התנועות, ואתה חוזר.

דקת חינוך גופני: הטקסט של השיר מבוטא והתנועות הנלוות מבוצעות במקביל.

יש מגדל בשדה (כפות הידיים של שתי הידיים מחוברות בזווית)

יש מנעול על הדלת (אצבעות קפוצות במנעול)

הזאב פותח אותו - עווית-עווית, עווית-עווית. (ידיים קפוצות במנעול, לנוע קדימה - אחורה, שמאלה - ימינה)

פטיה התרנגול הגיעה והשתמשה במפתח כדי לפתוח את המנעול (האצבעות נפתחות ומתחברות זו לזו, ויוצרות "טרמוק")

משימה מס' 2. "פאזלים".

מחנך: חבר'ה, נראה לי שהגענו. תראה מה שוכב כאן! מה אתה חושב שזה?

D/i "נחש את החידה." (LAPBUK)

מטרה: שם הגיבור מהאגדה ושם האגדה.

1. אף עגול, חוטם, זנב סרוגה קטנה. במקום נעליים יש פרסות, שלוש מהן וכמה דומים האחים הידידותיים. נחשו בלי רמז, מי הם הגיבורים של האגדה הזו? (שלושה חזרזירים ) 2. היא הלכה לאיבוד בסבך האפל והתיישבה בבקתה.

בסכנה עצמה, היא חיה כאורחת עם הדוב. לילדה שלנו יש טריק - היא טיפסה לסל. מאחורי כתפי הדוב הוא רוכב עם פשטידות ביחד. כמה מצחיק להסתכל עליהם.(מאשה והדוב ). 3.חיכינו לאמא עם חלב, אבל הם הכניסו את הזאב הביתה... מי היו הילדים הקטנים האלה? (עזים קטנות, אגדה"הזאב ושבע העזים הצעירות" ).

4. ליד היער בקצה היער, שלושה מהם גרים בבקתה, יש שלושה כיסאות ושלושה ספלים, שלוש מיטות, שלוש כריות. נחשו בלי רמז, מי הם הגיבורים של האגדה הזו? (שלושה דובים ). מחנך: חבר'ה, סיימתם את המשימה. כל הכבוד! תראה, כמה מעטפות יש לנו עכשיו? אז כמה עמודים? אתה חושב שיש מספיק בשביל ספר? האם אתה מוכן לנסוע איתי הלאה כדי לאסוף את הספר כולו? קולובוצ'ק שלנו יעזור לנו, יראה לנו את הדרך. "אתה מתגלגל, קולובוק שלנו, מצד לצד וקדימה, רק אל תמהר יותר מדי, הראה לי את הדרך." חברים, אתם רוצים לשחק איתי? נשחק עכשיו, נסתכל היטב באצבעותיי ונחזור על זה.

התעמלות אצבעות

נספור את האצבעות שלנו (מכווץ ומשחרר את האצבעות לאגרופים) נמנה אגדות: (על כל שם של אגדה מכופפים אצבע) כפפה, טרמוק, קולובוק - צד אדמדם, יש עלמת שלג - יופי, שלושה דובים, זאב - שועל. בואו לא נשכח את סיווקה - בורקה, הקאורקה הנבואית שלנו. על אודות ציפור אשאנחנו מכירים את האגדה, אנחנו לא שוכחים את הלפת, אנחנו מכירים את הזאב והילדים. כולם שמחים על האגדות האלה (מחואים כפיים).חבר'ה, נראה לי שכבר הגענו, קוראים את הטקסט מהפתק.

הערה: חבר'ה, אני רואה שהשלמתם את המשימות הקודמות שלי! אבל המשימה הבאה לא קלה, קשה מאוד. ערבבתי אגדות: אגדות וסיפורים על חיות. הפרידו אותם אחד מהשני.משימה מס' 3 D/I "למצוא אגדות וסיפורים על בעלי חיים?" מחנך: תגיד לי, מה השמות של אגדות שמדברות על קסם? מה השמות של אגדות שמדברות על בעלי חיים? הבה נבין עכשיו איפה האגדות ואיפה האגדות על בעלי חיים? (אפשרויות איור: "סינדרלה", "עלמת שלג", "שלושה דובים", "כפפה", "זאב ושבע עזים קטנות", " מלכת השלג" מחנך: חבר'ה, תראו, הנה המעטפה האחרונה. אתה חושב שהשלמנו את המשימה? האם אנחנו יכולים עכשיו להרכיב ספר קסם עם האגדה האהובה עליי?

מחנך: חבר'ה, תודה רבה! עזרת למצוא דפים מתוך ספר אגדות! תגיד לי, נהנית מהטיול שלנו? מה הכי אהבת?

ילדים מברכים את גיבורי האגדה ומקשיבים היטב למורה.

ילדים עומדים במעגל, מעבירים את הכדור ואומרים את שמם.

ילדים עונים על שאלות.

הילדים מסתכלים לתוך התיק, מוצאים בו ספר, ובספר יש דפים ריקים.

ילדים מקשיבים, עונים על שאלות ומציעים תשובות משלהם.

הילדים יצאו לכביש.

ילדים בוחנים את האחוזה עם גג שבור ועונים על שאלות.

ילדים מקשיבים לחוקי המשחק. כל ילד מכניס את ידו נרתיק נפלא, מוציא פריט אחד, נותן לו שם ומספר למה הוא מיועד. מסור (לחתוך), פטיש (לנעוץ מסמרים), מברשת (צבע), מברג (בורג, להדק, להסיר ברגים), גרזן (לחתוך עצים) וכו'.

ילדים עונים על שאלות

ילדים חוזרים על התנועות אחרי המורה

הקשיבו היטב למשימה.

ילדים מקשיבים לחידות ומנחשים.

תשובות של ילדים.

תשובות של ילדים.

תשובות של ילדים.

תשובות של ילדים.

ילדים עונים על שאלות

הם יצאו לכביש, מבטאים את המילים.

תשובות של ילדים.

ילדים חוזרים על התנועות אחרי המורה.

ילדים מקשיבים לטקסט של הפתק.

ילדים עונים על שאלות

החבר'ה מסתכלים באיורים של אגדות, שמים בצד אגדות מאגדות על חיות

ילדים מקשיבים היטב ועונים על שאלות.

ילדים מביעים את דעתם.

7. הִשׁתַקְפוּת

קולובוק חזר לאגדה שלו, הודות לו על עזרתו

אני רוצה לתת לך את ספר הקסם שלי שאתה יכול לקרוא בכל עת.

להיפרד מקולובוק.

מסתכל על ספר

13. הפניות:


1) אנדראסובה מ. משחק עממיכאמצעי לפיתוח המוכנות של ילדים בגיל הרך לתקשורת מילולית.//חינוך לגיל הרך 2007, מס' 3

2) Arushanova A.G. דיבור ותקשורת מילולית של ילדים: ספר לגננות. – מ.: פסיפס – סינתזה, 2010.

3) בונדרנקו א.ק. משחק דידקטי בפנים גן ילדים. – מ': חינוך, 1991.

4) Gerbova V.V. שיעורי פיתוח דיבור ב קבוצת הבינייםגן ילדים. – מ.: חינוך, 1999.

5) Grizik T., Timoshchuk L. פיתוח דיבור בילדים 4-7 שנים. // ילד בגן 2002, מס' 2.

6) חוגים לפיתוח דיבור בגן. נערך על ידי: Ushakova O.S. – מ': חינוך, 1993.

7) משחק לגיל הרך./ אד. נובוסלובה ס.ל. - מ.: חינוך, 1989.

8) מקסאקוב א.י., טומקובה ג.ט. למד על ידי משחק. – מ.: חינוך, 1983.

9) פיתוח דיבור ויצירתיות בילדים בגיל הרך: משחקים, תרגילים, הערות שיעור. אד. Ushakova O.S.-M: Sphere Shopping Center, 2005.

10) Sidorchuk, T.A., Khomenko, N.N. טכנולוגיות לפיתוח דיבור קוהרנטי בגילאי הגן. אַרְגַז כֵּלִיםעבור מורים מוסדות לגיל הרך, 2004.

11) Ushakova, O.S. תיאוריה ופרקטיקה של פיתוח דיבור בגיל הגן: פיתוח דיבור.-M: TC Sfera, 2008.

12) תקן חינוכי של המדינה הפדרלית חינוך לגיל הרך/http://www.rg.ru/2013/11/25/doshk-standart-dok.html

13) משחקי Shvaiko G.S תרגילי משחקלפיתוח דיבור. – מ': חינוך, 1988.

סיכום פעילויות חינוכיות לפיתוח דיבור לילדי קבוצת הביניים "בואו נעזור לחפצים מהאגדות".

משימות:
1. הפעל את אוצר המילים של הילדים עם המילים מאורה, ערמומיות, אדום.
2. העשירו את אוצר המילים במילים פסים, נעלי באסט.
3. תן מושג על ייצור נעליים עתיקות - נעלי באסט.
4. הציגו את ז'אנר הפולקלור - שיר ילדים.
5. תרגל את ההגייה של צליל השריקה Ш תוך כדי הגיית טוויסטר הלשון.
6. עדכון הידע של הילדים על בתי תושבי היער.

התקדמות השיעור.

המורה והילדים נכנסים לקבוצה (הסל נמצא בקבוצה, מכיל פריטים: מערוך, פשטידות, שלוש כוסות.) הילדים מברכים את האורחים.
מְחַנֵך:חבר'ה, יש לנו אורחים היום, בואו נגיד להם שלום, והגעתי אליכם לא בידיים ריקות, אלא עם סל קסמים. הוא מכיל פריטים מ אגדות שונותאשר אבודים. יש להחזיר כל פריט לאגדה שלו. כדי לעשות זאת, עליך לזכור למי שייכים החפצים הללו ומה שם האגדה. האם אתה מוכן למשימה הזו?
יְלָדִים:מוּכָן.
מְחַנֵך:אז תשב במקומות שלך, אנחנו נסתכל על החפצים. והנה הפריט הראשון. מה זה, חבר'ה?
יְלָדִים:מערוך.
מְחַנֵך:נכון, אמרת את זה. מאיזה אגדה המערוך הזה?
יְלָדִים:שועל עם מערוך.
מְחַנֵך:למי זה שייך?
יְלָדִים:שׁוּעָל.
מְחַנֵך:ימין. איזה סוג של שועל יש באגדות?
יְלָדִים:ערמומי, אדום שיער.
מְחַנֵך:נכון, כל הכבוד חבר'ה. אתה זוכר את השירים על השועל? לא זוכר? ואני מכיר שיר ילדים מעניין על שועל, שיר הילדים הוא פסוק קטן ומצחיק, תקשיבו לו.

השועל הלך ביער,
הוצאתי את השיר קורא,
השועל קרע את הפסים,

השועל ארג נעלי בסט.
חבר'ה, לאן נעלם השועל?
יְלָדִים:דרך היער.
מְחַנֵך:בוא ננסח את זה במילים מתוך חרוז הילדים: שועל הלך ביער (חזור) ואז כתוב שהשועל עשה שירים. והיא הוציאה אותם, כלומר שרה אותם יפה. נחזור על המילים הללו: קריאות השיר הוצאו (חזרה). מה עשה השועל אחר כך? והשועל קרע את הפסים. הרצועות הן רצועות קליפה מעץ; היא קרעה אותן, כלומר היא קילפה אותן. ומהרצועות האלה היא ארג נעלי בסט. ונעלי באסט הן נעליים עתיקות. תראה, הבאתי לך נעלי בסט. נעליים אלו ננעלו במשך זמן רב מאוד. (תסתכל על נעלי הבאסט) עכשיו תקשיב שוב לחרוז של הילדים. (אני מבטאת את זה) אבקש מהבנות להגיד את זה איתי, והבנים יקשיבו וינסו להיזכר. (בנות חוזרות) ועכשיו הבנים יחזרו על שירת הילדים (בנים חוזרים). עכשיו בואו נגיד כולנו שיר ילדים ביחד. כל הכבוד בנים. הגיע הזמן להסתכל על נושא אחר. (אני מוציא את הכוסות) מה זה?
יְלָדִים:גביעים.
מְחַנֵך:האם הכוסות באותו גודל?
יְלָדִים:אין הבדל.
מְחַנֵך:באיזו אגדה היו שלוש כוסות בבת אחת?
יְלָדִים:שלושה דובים.
מְחַנֵך:מה היו שמות הדובים?
יְלָדִים:מיכאיל איבנוביץ', נסטסיה פטרובנה ומשוטקה.
מְחַנֵך:מי אכל מכוס גדולה?
יְלָדִים:מיכאיל איבנוביץ'.
מְחַנֵך:מי אכל מכוס קצת יותר קטנה?
יְלָדִים:נסטסיה פטרובנה.
מְחַנֵך:של מי הכוס הכי קטנה?
יְלָדִים:משותקינה.
מְחַנֵך:כל הכבוד חבר'ה, כיניתם נכון את כל הדמויות. ואני באמת רוצה שתזכרי את מעקף הלשון על הדוב. להקשיב:
כובע ומעיל פרווה, זה כל מה שהדוב.
בוא נגיד את זה איתי בקצב איטי. (מְבוּטָא)
עכשיו בואו נחזור על פיתול הלשון לאט, אבל קצת יותר חזק. (הם מדברים) עכשיו בואו נגיד את זה בלחש. (מְבוּטָא)
זוכרים את טוויסטר הלשון? כל הכבוד, ניסית ממש קשה. הגיע הזמן לחזור לסל. אילו חפצים נשארו בו? (אני מוציא את הפשטידות) מה זה?
יְלָדִים:פשטידות.
מְחַנֵך:באיזו אגדה היו פשטידות ורודות וטעימות כל כך? מי אפה אותם לסבא וסבתא?
יְלָדִים:אגדה "מאשה והדוב".
מְחַנֵך:ימין. אילו מילים חזר הדוב כשהלך ביער?
יְלָדִים:אני אשב על גדם עץ ואוכל פשטידה.
מְחַנֵך:נכון, מה מאשה ענתה לו?
יְלָדִים:אל תשב על גדם העץ, אל תאכל את הפאי. אני יושב גבוה ומסתכל רחוק.
מְחַנֵך:בואו נשחק את האגדה הזו, נבחר דוב ומאשה. רוצה ל? אתה רק צריך להעמיד פנים שאתה דוב בקול גס. (הם בוחרים גיבורים, עוטים מסכה וצעיף ומציגים קטע) כל הכבוד, חבר'ה, תיארתם היטב את גיבורי האגדה. יש לי משחק מענייןלגבי דוב, אתה רוצה לשחק? המשחק נקרא "אל תעיר את הדוב". אני אגיד את המילים, ואתה מבצע את התנועות. (בחרו דוב, שימו מסכה)
כמו שלג על גבעה, שלג
ומתחת לגבעה יש שלג, שלג (הם הולכים במעגל)

ומתחת לעץ יש שלג, שלג
ויש שלג על העץ, שלג (הם הולכים בכיוון השני)

ודוב ישן מתחת לעץ (הצגה)
שקט, שקט, אל תעיר אותי (הם מנערים אצבע)
שב, אל תעשה רעש (התכופף).

בוא נשחק שוב, אם אתה זוכר את המילים, אז חזור איתי. (הם בוחרים דוב, משחקים שוב) חבר'ה, למה לא הערנו את הדוב?
יְלָדִים:הלכנו בשקט.
מְחַנֵך:וביער אמיתי, מה דובים עושים עכשיו, ישנים או הולכים ביער? כן, חבר'ה, בקיץ הדוב אכל פירות יער ודבש, וכשהחורף מגיע, הוא ישן. הם אומרים נכון, הוא עובר שינה, ישן. איך קוראים לבית החורף שלו? בואו נמצא את הבית שבו הדוב ישן. (לכו אל כן הציור, הראו את התמונה) של מי הבית לדעתכם, מי ישן בו בחורף? זה קן, ציפור ישנה בו. וזה חור, שועל ישן בו. האם דוב יכול לישון בבית הזה? הבית הזה נקרא מאורה. עכשיו בואו נסתכל בסל, האם יש שם עוד פריטים?
יְלָדִים:לא.
מְחַנֵך:בוא לשולחן, חבר'ה. אגדות חיות כאן (אני מסדרת תמונות) בואו נחזיר את כל החפצים לאגדות. קח פריט אחד כל אחד והחזיר אותו לאגדה. (ילדים לוקחים כל פריט ומניחים אותו ליד התמונה)
חברים, מה עשינו היום? כולנו עבדנו יחד כדי להחזיר פריטים מאגדות שאבדו. מה היה הכי קשה? מה אתה זוכר? כן, היית מאוד ידידותי, אז החזרת במהירות את הפריטים. אומרים על בחורים כאלה: אחד בשביל כולם, וכולם בשביל אחד.
כל הכבוד, מאוד נהניתי איתך. תודה רבה, להתראות.

מוסד חינוכי תקציבי עירוני לגיל הרך

מחוז עירוני אנזהרו-סודז'נסקי

"מרכז להתפתחות הילד - גן ילדים מס' 21"

סיכום של GCD לפיתוח דיבור

בקבוצה האמצעית

בנושא "חורף-חורף"

הושלם על ידי: Mukhina A.S.

פעילות חינוכית ישירה

בקבוצה האמצעית על פיתוח דיבור בנושא: "חורף-חורף"

יַעַד:פיתוח דיבור דיאלוגי ומונולוג קוהרנטי, נכון בדקדוק.

משימות:

עבודה מקדימה

שיטות

מילולי:

שאלות בעלות אופי בעייתי: "אתה רוצה לדעת?", "איך ניחשת?", "למה אתה חושב כך?"; שיר" טיול חורף»

שיחה על סימני החורף;

חָזוּתִי:

מַעֲשִׂי:

משחק "ברכה"

משחק "פתית שלג עדינה" -

התעמלות ארטיקולציה "צלילי חורף"

שיעור חינוך גופני "כדורי שלג"

מהלך GCD:

קטע מוזיקלי מתוך הקריקטורה "שלושה מפרוסטבשין"

הם התכוננו לשיעור הזה במשך שבוע

וואו, אנז'ליקה סרגייבנה והילדים שלך

מוצג פה ושם

לאיזה טכנולוגיה הגיעה!

ברכות

בואו נעמוד זה לצד זה במעגל

בואו נגיד "שלום" אחד לשני

אנחנו לא עצלנים להגיד שלום

"שלום" ו"צהריים טובים" לכולם

אם כולם מחייכים -

בוקר טוב יתחיל

בוקר טוב!

הקלטת אודיו של מהפך קסום. חזה על השולחן

יש כאן איזה חזה!? יש על זה מכתב? מעניין אותך לדעת באיזה מכתב מדובר? אז בואי נשב על הכיסאות, ואני אקרא לך את זה!

"בחורים יקרים! הקוסמת כותבת לך. אני לא אגיד לך את שמי, אבל אזמין אותך לנחש אותו. אם תנחש את החידה ותענה על השאלות, החזה ייפתח ותמצא בו את המתנות שלי.

מִסתוֹרִין

יש לי הרבה מה לעשות - אני שמיכה לבנה

אני מכסה את כל הארץ, אני מסיר אותה מהקרח של הנהר,

אני מסייד שדות, בתים, ושמי הוא……. (חוֹרֶף)

חברים, איך ניחשתם שזה חורף? מה ה שמיכה לבנהכיסה את כדור הארץ? מדוע יש קרח בנהרות?

חברים, מה לדעתכם זה חורף? זמן יפהשל השנה? מה יפה בזה?

נתאר במילים שונות מה זה חורף? מי שהחורף-חורף נוגע בו, הוא מגיב. (מושלג, קר, כפור, סוער, קסום, כסוף, עליז...)

הקלטת אודיו של מהפך קסום.

החזה נפתח

איזה מין קסם זה?

ובאמת, כמה מתנות יש מכשפת החורף?!

חבר'ה, אבל קודם כל, האם אתם יכולים לנחש איזו מתנה תהיה הראשונה?

מִסתוֹרִין

ליפול מהשמיים בחורף

והם חגים מעל פני האדמה

מכות קלות,

לבן…….. (פתיתי שלג)

תמונה של פתית שלג

חבר'ה, תגידו לי איזה פתית שלג יש? (יפה, קטן, עדין, קליל... מעולה!

בואו נהפוך לפתיתי שלג! בואו לעוף, לעוף...

הקלטת אודיו - פתיתי שלג מתעופפים

עכשיו בואו נשחק אתכם! אני נותן לך פתית שלג עם במילה פשוטה, ואתה מחזיר לי אותו עם עם מילה טובה, מגלם אותו.

חורף-חורף

פתית שלג-פתית שלג

איש שלג-איש שלג

גורקה-גורוצ'קה

עץ חג המולד

מזחלת-מזחלת

מתנה-מתנה

שלג-כדור שלג

בנות חכמות! אני רואה שאתה אוהב את החורף!

ועכשיו פתיתי השלג התיישבו בשקט על הכיסאות.

תגיד לי, אם השלג יורד בשקט, לאט, איך נקראת תופעת הטבע הזו? (מפולת שלגים)

חבר'ה, תגידו לי, איזה סוג של שלג זה? (לבן, קר, רופף, רך...)

הרוח נושבת בחוזקה, השלג עף ומסתחרר. מה זו התופעה הזו?

(סופת שלגים, סופת שלגים)

התעמלות ארטיקולציה

תראה לי איך סופת השלגים מייללת!

תרגיל משחק: "סופת שלגים"

בואו לתאר סופת שלגים חורפית מייללת בערב סוער. עם האות "סופת השלגים מתחילה," אתה אומר בשקט: "אוו." "סופת השלגים מתעצמת" עוצמת הקול מתגברת. עם האות "סופת שלגים חמורה", אמור בקול רם: "אוי". עם האות "סופת השלגים מסתיימת", אמור בשקט יותר והפסיק לדבר עם האות "סופת השלגים מסתיימת".

איזו עבודה נהדרת עשית כדי להראות את סופת השלגים!

חבר'ה, בואו נראה איזו מתנה הכין לנו החורף!

"גוש קר ועגול

מה השם שלו? (כַּדוּר שֶׁלֶג)

תסתכל על השלג? (קר, לבן, קפוא...)

השוואה בין כדור שלג על היד וכפפות.

חברים, אתם חושבים שכדור שלג יכול להימס בידכם? למה?

ואם תלבשי כפפות, השלג יימס? תשובות של ילדים.

נכון, חבר'ה, השלג לא יימס בכפפות, כי הן לא נותנות לחום לעבור.

חבר'ה חכמים!

בוא ננוח איתך קצת.

פעילות גופנית "כדורי שלג"

ילדים אחד, שניים, שלושה, ארבעה הולכים יחד

אתה ואני הכנו כדור שלג עם הידיים שלנו הכנו כדורי שלג

חיקוי תנועות עגולות, חזקות, חלקות מאוד

ובכלל לא מתוק, הם מנענעים את האצבע

אחד - בואו נקפוץ למעלה

שניים - בוא נזרוק אותם ונכריע

שלוש - בואו נשאיר את ההטיה

ואנחנו נשבור... לִדרוֹך

שב על הכיסאות.

בואו נסתכל שוב בחזה.

הקשיבו לחידה:

שלושה כדורים, דלי, גזר

ולעיניים - שתי גחלים:

מקלות - נכניס את הידיים בזריזות

אנחנו מכינים..... איש שלג

תראה, איש השלג הכין עבורך משימה.

אני אקריא בפניך את ההצעה, ואתה חייב להמשיך בהן. מוּכָן?

משחק דידקטי "סיים את המשפט"

בבוקר הכל לבן כי יורד שלג.

אנשים לובשים בגדים חמים ופרווה בחורף כי קר בחורף.

לשועל קשה לראות ארנבת בחורף כי היא לבנה.

בחורף האורות ברחוב ובבתים נדלקים מוקדם כי בחוץ חשוך.

בחורות חכמות ובחורים חכמים!

נהנית לשחק? בואו נשחק עם איש השלג עוד קצת!? לעמוד במעגל.

משחק דידקטי "מילים חורף"

איש השלג יגיד לך מילים שונות, ותמחאו כפיים אם תשמעו את המילה על החורף, ותרקעו ברגליים אם המילה לא מתייחסת לחורף.

הזהר! מוּכָן?! אז תעשה את זה!

סופת שלגים, פתית שלג, אופניים, שנה חדשה, מזחלת, קרח, חום, כפפות, שן הארי, איש שלג, סנטה קלאוס, עלים נושרים, שלג מיידן, תותים, כדור, שלג, סקי, פטריות.

כל הכבוד בנים! השלמנו את המשימה. שב על הכיסאות.

חבר'ה, בואו נעשה הפתעה לחורף. בואו נזכור ונקרא את השיר. ותמונות יעזרו לנו בזה.

טיול חורף

אחת שתיים שלוש ארבע חמש,

יצאנו לטייל בחצר.

הם פיסלו אישה שלג,

הציפורים האכילו פירורים,

ואז רכבנו במורד הגבעה,

והם גם שכבו בשלג.

איזה בחור נהדר אתה!

חברים, איזה מתנות קיבלתם מהחורף? אילו מתנות אהבת?

הצלחת היום, עבדת טוב בכיתה. ואסיליסה ומישה ענו במשפטים שלמים, קוסטיה זכרה הרבה מילים יפותעל החורף, דקלם סשה שיר בצורה אקספרסיבית.

בוא נגיד לזימושקה-חורף "תודה!" על המתנות הנפלאות שלה.

זימושקה - להתראות חורף, נתראה שוב!

הִסתַכְּלוּת פְּנִימִית

פעילויות חינוכיות ישירות

על פיתוח דיבור

המורה Mukhina A.S.

תשומת הלב שלך הוצגה ישירות לפעילויות חינוכיות בקבוצת הביניים בנושא פיתוח דיבור בנושא: "חורף-חורף", אשר פותחה בהתאם לתקן החינוכי של המדינה הפדרלית.

מטרה: פיתוח דיבור דיאלוגי ומונולוג קוהרנטי, נכון בדקדוק.

כדי להשיג את המטרה, הצבתי את המשימות הבאות:

  1. לגבש ידע נרכש על תופעות טבע של חורף וחורף.
  2. לקדם את היווצרות היכולת להשתמש נכון בצורות דקדוקיות בדיבור, היכולת לתאם שמות עצם עם שמות תואר, היווצרות מילים עם סיומות זעירות.
  3. לטפח מערכות יחסים ידידותיות, היענות, עזרה הדדית.

במהלך השיעור ניסינו לשמור על אווירה פסיכולוגית נוחה באמצעות אינטרס הילדים תוך התחשבות מאפיינים אישיים, בהסתמך על הידע הקיים של הילדים.

הוחזק עבודה מקדימהעם תלמידים:

קריאת יצירות על החורף: ש' יסנין. "החורף שר וצורח...", I. Surikov. "חורף", י' אקים. "שלג ראשון", נ.נוסוב "על הגבעה", סיפורי עם רוסיים "רבעי חורף של חיות", "עלמת השלג", מבוא לפתגמים, סימנים עממייםעל חורף, פתרון חידות על תופעות חורף, למידה משחקי אצבעות"חורף", "פתית שלג", מתבונן באיורים בנושא "חורף", " כיף חורף", רפרודוקציות של אמנים המתארים טבע חורפי (א.י. סוריקוב "חורף", א. לויתן "חורף ביער", א.י. שישקין "חורף", א. פופוב "שלג ראשון"), התבוננות בטבע הדומם וחי תוך כדי הליכה; שיחות על חורף, שינויים עונתיים ב תקופת החורף; משחקים בישיבה: "פתיתי שלג", "חורף כפור", משחקים דידקטיים "שרשרת מילים", "מה תוספת", "תגיד מילה".

כדי להשיג את המטרות והיעדים שנקבעו, נעשה שימוש בשיטות הבאות:

מילולי:

מילה אמנותית - חידות על חורף "יש לי הרבה מה לעשות - אני שמיכה לבנה ...", על פתית שלג "הם נופלים מהשמיים בחורף ...", כדור שלג "גוש עגול קר. ..”, איש שלג “שלושה כדורים, דלי, גזר...”;

שאלות בעלות אופי בעייתי: "אתה רוצה לדעת?", "איך ניחשת?", "למה אתה חושב כך?";

שיחה על סימני החורף;

חָזוּתִי:

שימוש במתנות מהחורף - פתית שלג, כדור שלג, איש שלג

רגע משחק - חזה - מתנה עם מכתב מזמושקה - חורף

משחק "ברכה"

המשחק "פתית שלג חיבה" - תרגול חינוך ילדים צוּרַת הַקטָנָה-מְלַבֵּבצורת שמות עצם.

התעמלות ארטיקולציה "צלילי חורף" - מקדמת את הפיתוח נשימת דיבור, כוח קול.

שיעור חינוך גופני "כדורי שלג"

משחק דידקטי "סיים את המשפט" - מקדם את פיתוח ההיבט הדקדוקי של הדיבור.

משחק דידקטי "מילים חורף"

השיר "טיול חורף" מקדם את הפיתוח של דיבור מונולוג קוהרנטי תוך שימוש במנמוניות.

מכלול השיטות בהן נעשה שימוש איפשר להגביר את האפקטיביות של השליטה של ​​הילדים בנושא הנבחר. ניסיתי לחשוף את השיטות הללו באמצעות מגוון טכניקות. מהטכניקות העיקריות נבחרו: מדגם דיבור נכון, שאלות, הסברים מילוליים לפעולות. ניסיתי לוודא שהדיבור יהיה ברור, רגשי, מוכשר, ושהפעילויות מכוונות לאפקטיביות של השיטות והטכניקות המתוכננות.

עקרונות:

העיקרון של חיבור בין עבודה על היבטים שונים של דיבור.

היישום של עיקרון זה מורכב מבניית עבודה בצורה כזו שכל רמות השפה נשלטות ביחסי הגומלין ההדוקים ביניהן. בתהליך הפיתוח של אחד מההיבטים של הדיבור, מתפתחים אחרים במקביל.

עקרון הקשר בין התפתחות חושית, שכלית ודיבור של ילדיםמבוססת על הבנת הדיבור כפעילות דיבור-נפשית, שהיווצרותה והתפתחותה קשורה קשר הדוק לידע על העולם הסובב. הדיבור מבוסס על ייצוגים חושיים, המהווים בסיס לחשיבה, ומתפתח באחדות עם החשיבה. שמירה על עקרון זה מחייבת את המורה להשתמש באופן נרחב באמצעי הוראה חזותיים ולהשתמש בשיטות וטכניקות שיתרמו לפיתוח כל התהליכים הקוגניטיביים.

העיקרון של גישת פעילות תקשורתית לפיתוח דיבור.

עיקרון זה מבוסס על הבנת הדיבור כפעילות הכוללת שימוש בשפה לתקשורת.

הִשׁתַקְפוּת

פירושו: מתנות, לסיכום.

אני מאמין שהצלחתי להשיג את מטרת השיעור באמצעות יישום כל המשימות שהוטלו. לסיכום, אני רוצה להודות לך על תשומת הלב ומקווה שדעתך על האירוע תעזור לי לשפר עוד יותר את כישוריי המקצועיים.

"התרנגול וזרע השעועית" (רוסית) סיפור עם). GCD לפיתוח דיבור בקבוצת הביניים

שילוב תחומי חינוך:"מבחינה אמנותית - התפתחות אסתטית", "פיתוח חברתי ותקשורתי", " התפתחות קוגניטיבית», « פיתוח דיבור».
סוגי פעילויות לילדים:משחק, תפיסה ספרות בדיונית, מוטורי, תקשורתי.
יַעַד:לגבש ידע על סיפורי עם רוסים, לפתח דיבור, זיכרון ודמיון בתהליך ההיכרות עם האגדה "התרנגול וזרע השעועית".
משימות:
- לפתח דיבור קוהרנטי, כושר ביטוי אינטונציה של דיבור, ולפתח את יכולתם של ילדים לענות על שאלות על התוכן של אגדה;
- להציג גידולי תבואה - שעועית, להציג מילון פעילמילות ילדים: שעועית, שעועית, זרעי שעועית;
- לטפח עזרה הדדית, אהבה לסיפורי עם רוסיים ואינטראקציה ידידותית עם בני גילם.
טופס:משחקים
חומרים וציוד:לוח מגנטי, איורים לאגדות ("התרנגול וזרעי השעועית", "לפת", "קולובוק", "מאשה והדוב"), צעצועים-תכונות (התרנגולת והתרנגולת), תמונות עם תרמילי שעועית להטלה החוצה, גרגירי שעועית, עפרונות, דפי צביעה

1. חלק מבוא

ילדים משחקים. המוזיקה נדלקת, המורה נכנסת ומביאה קופסה.
מְחַנֵך:- חבר'ה, גיבורים מהאגדה באו לבקר אותנו היום.
- אתה רוצה לדעת מי?
(התרנגולת והתרנגולת חבויים בקופסה)
-כדי לעשות זאת אנחנו צריכים לפתור חידות. אתה מוכן?
ציפור מסתובבת בחצר
יהיו תינוקות בבוקר
יש מסרק בחלק העליון של הראש,
מי זה?
יְלָדִים:- תרנגול (מופיע תרנגול).
מְחַנֵך:- זה כמו ציפור - זה לא עף,
הוא הולך ואוסף דגנים.
והוא קורא לתרנגולות
-מי זה?
יְלָדִים:- עוף (עוף מופיע).

2. חלק עיקרי

מְחַנֵך:- מי הם התרנגולת והתרנגולת?
יְלָדִים:- ציפורים.
מְחַנֵך:- אילו ציפורים הן ביתיות או פראיות?
- אילו ציפורים נקראות ביתיות? אילו הם פראיים?
יש שעועית בצלחות על השולחנות.
מְחַנֵך:- חבר'ה, בבקשה תסתכלו מה יש בצלחות שעל השולחן. דגנים אלו נקראים "שעועית". הרבה שעועית. ושעועית אחת. או שאתה יכול להגיד זרעי שעועית - הגייה. (הגייה, חזרה על מילים במקהלה ואחת בכל פעם).
מְחַנֵך:שעועית, כמו אפונה, גדלה בתרמילים.
לילדים מקבלים תמונות של תרמילי שעועית.

מְחַנֵך:- בואו נשחק עכשיו משחק עם זרעי שעועית?
ילדים מתבקשים למלא את תרמילי השעועית בעקבות הדוגמה. (המורה נותן הוראות מילוליות ומראה כיצד להניח את השעועית על הציור.)
מְחַנֵך:- כל הכבוד בנים. השלמת משימה זו. תרנגולות ותרנגולות אוהבים לנקר זרעי שעועית. אנשים אוכלים גם שעועית, אבל רק מבושלות מוכנות במיוחד.
מְחַנֵך:- יש אפילו סיפור עם רוסי על זרע השעועית. והתרנגולת והתרנגולת הביאו לנו ספר נפלא עם האגדה הזו במתנה.
המורה מוציא ספר מהקופסה.
מְחַנֵך:חבר'ה, הרשו לי לקרוא לכם את האגדה הזו, והאם תקשיבו לה בקפידה?
(קריאת אגדה, הדגמת איורים)






דקת חינוך גופני:

תרנגול, תרנגול, ילדים עומדים עם הידיים החוצה לצדדים ולאחור.
מסרק זהב, אנו מציירים מסרק בידיים שלנו.
ראש שמן, ידיים מקיפות את הראש.
זקן משי. הם מראים את זקנם בידם.
שאתה קם מוקדם ידיים לצדדים, מושכות כתפיים.
שר בקול רם
אתה לא נותן לילדים לישון? הם מנענעים את האצבעות.
התרנגול התרומם רועדות כתפיים
כפוף פעם אחת, התכופף פעמיים, הטיה.
הוא נפנף בכנפיו, סובב את הידיים לצדדים
רקעתי ברגליים, הם רוקעים ברגליים.
הוא מתח את צווארו וכופף אותו. משוך את הסנטר קדימה, ואז לכיוון החזה.
והוא הלך ברחוב. הם צועדים במקום.
(פעמיים.)

1. אילו מילים אמרה התרנגולת לתרנגול כשביקשה ממנו לא למהר?
(פטיה, אל תמהרי. פטיה, אל תמהרי.) - מספר ילדים מתבקשים להרים את הצעצוע "עוף" ולהגיד את הביטוי הזה. ואז כל הילדים אומרים את זה במקהלה.
2. למי פנתה העוף לעזרה?
(לפילגש, לפרה, לבעלים, לנפח.)
3. מה שאל התרנגולת את הפרה, את המאהבת, את הבעלים, את הנפח?
איך היא שאלה? (פרה, יקירתי, תן ​​לי חלב מהר.) תגיד אותו הדבר. מספר ילדים מתבקשים להרים את הצעצוע "עוף" ולומר את הביטוי הזה. ואז כל הילדים אומרים את זה במקהלה.
4. האם מישהו סירב לעוף לבקשתה? (כולם עשו כמיטב יכולתם לעזור לעוף לקבל את החמאה.)
5. האם התרנגולת הצליחה לרפא את התרנגולת? (כן.)
למה יכולת? (כי כולם עזרו לה.)
מְחַנֵך:-הקשבת לסיפור היטב? ועכשיו התרנגולת והתרנגולת רוצים לבדוק את תשומת הלב שלך. בוא נלך ללוח ונראה את התמונות שעליו?
חבר'ה, בבקשה תסתכלו היטב על הלוח. האם הוא מכיל תמונות מהאגדה "התרנגול וגבעול השעועית"? (על הלוח יש איורים לאגדות "קולובוק", "לפת", "מאשה והדוב")




נכון, אין כאן תמונות שאנחנו צריכים, אבל מאילו אגדות האיורים האלה? קבע איזה מהם הוא מאיזו אגדה.

3. חלק אחרון

מְחַנֵך:- אהבת את האגדה "התרנגול וזרע השעועית"? אֵיך?
(האגדה הזו מלמדת את כולם לא למהר בזמן האוכל ולעזור לחבר אם הוא בצרות)
- כל הכבוד בנים. בשבילך התנהגות נכונה, קשב, פעילות, התרנגולת והתרנגולת נותנים לך דיוקנאות של התרנגולת, אבל הם שחור ולבן ומשעממים. בואו נצבע אותם ונעשה אותם בהירים ועליזים?

GCD לפיתוח דיבור בקבוצת הביניים" חבילת יער»

תיאור העבודה:סיכום פעילויות חינוכיות ישירות לילדי קבוצת הביניים "חלקת יער". החומר יהיה שימושי למחנכים קבוצות לגיל הרך. הסיכום הזה פעילות חינוכיתלגיל הרך בגילאי 4-5, שמטרתו להכליל ולגבש את הנושא "חיות בר".
יַעַד:סיומת אוצר מיליםוגיבוש הידע של שמות חיות הבר בגילאי הגן.
משימות:
1. איחוד בדיבור שמות חיות הבר וגוריהם, חלקי גופם ומגוריהם.
2. פיתוח חשיבה על בסיס חידות תיאוריות.
3. איחוד היכולת להלחין סיפור באמצעות טבלאות מנמוניות.
4. פיתוח מוטוריקה עדינהאצבעות
שילוב תחומי חינוך:"קוגניציה", "תקשורת", " יצירתיות אומנותית", "סוציאליזציה", "קריאת ספרות".
חומרים לעבודה:
- חבילה עם מנעולים, מכתב;
- כרטיסים המתארים את בתיהם של חיות בר;
- משחק דידקטי: "זנב של מי? ";
- תמונות נושא המתארות חיות בר וצעיריהן.
עבודה מקדימה:היכרות עם חיות בר בשיעורים על היכרות עם העולם החיצון, באמצעות משחקי חוץ, חיקוי תנועות בעלי חיים. מבצעים התעמלות אצבעות, ניחוש והמצאת חידות. מְחַנֵך:בוקר טוב חבר 'ה. הבוקר הובאו לקבוצה שלנו חבילה ומכתב. בואו נקרא את המכתב.
היי ח'ברה!
אנו שולחים לך חבילה עם מתנות עבורך. אבל בשביל לפתוח אותו ולגלות ממי זה צריך לעבור מבחנים. על כל מבחן שתעברו תקבלו מפתח למנעול. אנו מאחלים לך בהצלחה!

מְחַנֵך:ובכן, חברים, אתם מוכנים למבחן? (תשובות של ילדים)
מְחַנֵך: כדי ללמוד לדבר יפה ונכון, אתה ואני צריכים לחמם את הלשון.
1. "חיוך", "גדר"
השפתיים שלנו חייכו
הם ניגשו ישר לאוזני.
אתה מנסה "ו-ו-ו" לומר,
תראה לי את הגדר שלך.

2. "צינור"
תינוק פיל בא לבקר אותנו,
ילד מדהים,
תסתכל על הפיל התינוק
משוך את השפתיים עם החרטום שלך.

3. "חיוך" / "צינור"
אם השפתיים שלנו מחייכות,
תראה - מופיעה גדר.
ובכן, מה אם הספוגים הם צינור צר,
אז, אנחנו יכולים לשחק בצינור.

4. "צפה"
אחד אחרי השני, אחד אחרי השני
החצים נעים במעגל.
אתה מלקק את שתי השפתיים

תראה לי איך החצים זזים.

5. "מטוטלת"
המנטה נעה בשעון:
משמאל זה קרציה, ומימין זה ככה.
אתה יכול לעשות את זה:
תקתק וכך, תקתק וכך?

6. "נדנדה"
בנדנדה מהנה
טניה וניקיטה התיישבו.
הנדנדה ירדה
ואז הם עפו למעלה.
יחד עם הציפורים, כנראה
הם רצו לעוף משם.

מְחַנֵך:כל הכבוד, עשית את החימום שלך טוב. אז, המבחן הראשון הוא ניחוש חידות (אם התשובה נכונה, מוצגת תמונה של בעל חיים).
איזו מין חיית יער זו?
קם כמו עמוד מתחת לעץ אורן?
ועומד בין הדשא -
האוזניים גדולות מהראש.
תשובה: ארנבת
למי קר בסתיו?
מסתובבים קודרים ורעבים? (זְאֵב)

הג'ינג'י המפואר הזה
זנב שופע, בטן לבנה,
טריק מפחיד מאוד
סופר את התרנגולות בכלוב
וזה יפחיד את הבעלים,
הוא יברח מיד וישר לתוך היער.
תשובה (שועל)

הוא ישן בבור במהלך החורף הארוך,
אבל ברגע שהשמש מתחילה להתחמם,
על הדרך לדבש ופטל
יוצאים לדרך…
תשובה (דוב)

אני לובש מעיל פרווה רך וחיה ביער עבות.
בשקע על עץ אלון ישן אני מכרסם אגוזים.
תשובה (סנאי)

כל הכבוד בנים. כל החידות נפתרו. הנה המפתח הראשון למנעול. תגיד לי, על אילו חיות ניחש חידות? (תשובות של ילדים). למה קוראים להם ככה? (תשובות של ילדים). נכון, חיות בר חיות ביער, ולכל אחת יש בית משלה. המבחן הבא נקרא "מי גר איפה?"

על השולחנות יש כרטיסים עם תמונות של חיה ובית. הילדים מתבקשים לחבר את החיה וביתה בקו. בעת השלמת המשימה, המורה שואל שאלות קשורות:
היכן גר הזאב? (במאורה)
איפה הסנאי חי? (בשקע.)
איפה השועל חי? (בחורים.)
היכן גר הארנב? (מתחת לשיח.)

מְחַנֵך:מעולה, עברנו את המבחן הזה. הנה המפתח השני למנעול. והמבחן הבא שלנו נקרא "שם אותו נכון".
הילד בוחר תמונה מהסדרה "חיות והתינוקות שלהן" ואומר:
שועל - שועל - שועל קטן (גורי שועל)
זאב - היא-זאב - גור זאב (גורי זאב)
דובי – היא-דובה – גור (גורים)
ארנבת - ארנבת - ארנבת קטנה (ארנבת)
סנאי - סנאי - סנאי תינוק (סנאי תינוק)

מְחַנֵך: עבודה טובה. ועל זה נקבל מפתח נוסף. עכשיו אני מציע לך לנוח קצת. (דקה פיזית)
חיות שובבות.

הארנב קופץ בין השיחים,
דרך הביצה ומעל הערסלים.
הסנאי קופץ על הענפים
הפטרייה נישאת לתינוקות סנאים.
דוב עם כף רגל הולך,
יש לו כפות עקומות.
בלי שבילים, בלי שבילים
קיפוד קוצני מתגלגל. הם קופצים על שתי רגליים, יוצרים "אוזניים" מכפות הידיים שלהם.

הם קופצים כשזרועותיהם כפופות לפני החזה.

הם משתכשכים.

נע בחצי סקוואט, הפוך גב עגול.

מְחַנֵך:אתה ואני נהננו, אבל עדיין יש מבחן, והוא נקרא "עשה סיפור".
הילד מתבקש לבחור תמונה של חיה אחת ולהשתמש בטבלת זכרון כדי לחבר סיפור. תשובות הילדים נשמעות.

מְחַנֵך:מבחן נוסף הסתיים, ויש לנו מפתח נוסף. המבחן האחרון שנותר הוא "הזנב של מי?"
על השולחנות תמונות של חיות ללא זנבות. הילד מתבקש למצוא את הזנב הרצוי ולהדביק אותו, תוך מתן שם של מי זנבו (שועל, זאב, סנאי, ארנבת).
מְחַנֵך:חבר'ה, כל המבחנים עברו, בואו נראה מה יש בתוך האריזה (פותחים אותה, יש פינוק).
מחנך: מי לדעתך שלח לך את החבילה? (תשובות של ילדים). נכון, תושבי היער שלחו לך מתנות.
נותנים פינוקים לילדים.